Історія Інституту УДО України

     З перших днів утворення УДО України постало питання підготовки фахівців, здатних вирішувати відповідальні завдання щодо здійснення охорони об’єктів державної влади України та забезпечення безпеки посадових осіб. Внаслідок природної зміни поколінь військовослужбовців УДО України потребувало постійного поповнення кадрами середньої та вищої керівної ланки, які б володіли оперативною, оперативно-технічною, організаційною специфікою охоронної діяльності та безпеки, сучасними теоретичними знаннями й були спроможні вирішувати поставленні завдання в екстремальних умовах службової діяльності.

    Технічний і соціальний прогрес, відсутність в Україні навчальних закладів для підготовки фахівців з охоронної діяльності та безпеки стали рушійними факторами для заснування першого в Україні закладу вищої освіти відповідного профілю.

ДЛЯ ЧОГО БУЛО СТВОРЕНО ІНСТИТУТ

НАШІ ЦІЛІ

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

Інститут Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено для підготовки фахівців з охоронної діяльності та безпеки.

Самостійний структурний підрозділ веде літопис з 1992 року, коли у складі відділу кадрів УДО України було створено відділення, а згодом, у 1999 році – відділ професійної підготовки.

Метою діяльності Інституту є створення умов, необхідних для здобуття первинної та професійної підготовки, вищої та післядипломної освіти, проведення наукової діяльності в інтересах зміцнення національної безпеки України й ефективного виконання завдань з охорони органів державної влади України та посадових осіб.

Детальніше
А ВИ ЦЕ ЗНАЛИ?

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ІНСТИТУТ УДО

Інститут Управління державної охорони України як структурний підрозділ Київського національного університету імені Тараса Шевченка підтримує тісні наукові та ділові стосунки з вищими навчальними закладами України, Азербайджану, Грузії, Молдови, Румунії, Туреччини та іншими.

  • Інститут УДО України структурний підрозділ КНУ імені Тараса Шевченка
  • У витоків «кузні кадрів» були Анатолій Лисенко, Олексій Ветчинов, Леонід Кучерявий
  • Підтримуємо стосунки з ВНЗ Європи
  • Для обміну професійним досвідом співробітники УДО України виїжджали у відрядження за кордон до Великобританії, США, Німеччини, Китаю, Польщ

КОЛИ БУВ СТВОРЕНИЙ ІНСТИТУТ УДО ?

14 липня 2010 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1401-р на базі Навчального центру Департаменту роботи з особовим складом УДО України утворено Інститут Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Директором Інституту було призначено полковника Л.М. Кучерявого.

ЯКІ ЦІЛІ ТА ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЄ ІНСТИТУТ?

У складі Інституту функціонує професійне училище державної охорони, яке здійснює підготовку та підвищення кваліфікації.

ХТО КЕРІВНИК УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ?

Відповідно до Указу Президента України від 16.10.2019 року №756/2019 начальником Управління державної охорони України призначено полковника РУДЯ Сергія Леонідовича. Указом Президента України від 23.08.2020 року №348/2020 полковнику Сергію РУДЮ присвоєно військове звання - генерал-майор.

    Є ПИТАННЯ? НАПИШІТЬ НАМ